KONST / Litografier / Färglitografi 13777477
*
nr 1377 7477
Bertil Warnolf
(f. 1950), Sverige
Färglitografi, "Struggle". Signerad, numrerad 23/150. Motivet: 40x31cm, yttermått inklusive ram: 45x35,5 cm
Bertil Warnolf, född 1950 i Malmö, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 februari 2021
kl 19:29:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/2 07:35:28
1
350 kr
5/2 18:09:36
2
200 kr
5/2 18:09:36
1
250 kr (Budbetjänt)
5/2 18:09:51
2
350 kr
5/2 18:09:51
1
350 kr (Budbetjänt)
5/2 18:10:02
2
Vinnande bud
8/2 17:31:09
3
600 kr
8/2 17:31:10
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Bertil Warnolf
Bertil Warnolf, född 1950 i Malmö, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Bertil Warnolf
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bertil warnolf färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:42
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:46
-
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:23
-
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:43
-
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:49
*
Bertil Warnolf
Bertil Warnolf, född 1950 i Malmö, svensk målare och grafiker.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Bertil Warnolf
nr 1377 7477
Bertil Warnolf
(f. 1950), Sverige
Färglitografi, "Struggle". Signerad, numrerad 23/150. Motivet: 40x31cm, yttermått inklusive ram: 45x35,5 cm
Bertil Warnolf, född 1950 i Malmö, svensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 februari 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/2 07:35:28 | 1 | 350 kr |
5/2 18:09:36 | 2 | 200 kr |
5/2 18:09:36 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
5/2 18:09:51 | 2 | 350 kr |
5/2 18:09:51 | 1 | 350 kr (Budbetjänt) |
5/2 18:10:02 | 2 | Vinnande bud |
8/2 17:31:09 | 3 | 600 kr |
8/2 17:31:10 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Bertil Warnolf
Bertil Warnolf, född 1950 i Malmö, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Bertil Warnolf
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bertil warnolf färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:42 -
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:46 -
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:23 -
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:43 -
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:49